Domovská stránka » 3. vzdelávací deň v ekosade 31.5.

3. vzdelávací deň v ekosade 31.5.

Toto stretnutie sa zo zdravotných dôvodov pozvaných neuskutoční v plánovanom termíne. Termín sa síce ruší ale podujatie sa presúva na 14.6.2022.
Udalosť vytvoríme už čoskoro!
Pozývame Vás na  Bábkové divadlo Morgonrock u nás v sade.
V rámci 3.ekovzdelávacieho dňa v Ekosade Vás srdečne pozývame na predstavenie bábkového divadla Morgonrock s hrou Lovec plastov Zero Waste. Ide o Ekologická bábkarskú show.
Vetrom ošľahaný pútnik Zero Waste, ktorý povstal zo záplavy nevytriedeného a nerozložiteľného odpad, je vždy všade tam, kde treba zlikvidovať čiernu skládku či zachrániť v odpade uviaznutú zver. Proti nemu stojí na šumení igelitu závislý výrobca jednorázových plastových hračiek a mikroténových vreciek Consumencio Consumini. Je to nerovný boj, Zero Waste starne a vie, že sám Consumencia nikdy neporazí. Proroctvo hovorí, že zastaviť ho dokáže iba bytosť celá vyrobená z dreva. Zero sa nechá viesť svojou protézou na zber odpadu a tá ho privedie k vyvolenému a nie je ním nikto iný ako celodrevená marioneta – čert Kolofón. Ten je však opakom uvedomelého bojovníka proti slepému konzumu. Kolofón ani len netriedi odpad, o bezobalovom nákupe ani nechyroval a stravuje sa tými ekologicky najzávadnejšími maškrtami. Zero neverí, že tento lenivý čert má byť vyvoleným v poslednom ťažení proti Consumenciovi. Nezostáva mu však nič iné, len pokúsiť sa vytesať z Kolofóna lovca plastov, ktorý bude poslednou šancou na záchranu sveta pred ekologickou apokalypsou. Dobrodružné bábkové predstavenie má interaktívnym a humorným spôsobom vysvetľovať deťom základné princípy triedenia odpadu, bezobalového nákupu a ekologického správania.
60 min
Vhodné pre deti od 3 rokov
Scenár, réžia: Peter Gärtner
Scénografia a bábky: Peter Gärtner, Lukáš Tandara
Účinkujú: Peter Gärtner, Lukáš Tandara / Sidónia Féderová
Hudba a hudobný sprievod: Radovan Hrbek
Podujatie je plánované ako outdoorové, v prípade nepriaznivého počasia vieme využiť priestory eko centra v Sade (https://www.sadlivia.sk/eko-centrum/)
Podujatie podporila Nadácia ZSE a usporiadateľmi sú OZ EDU NATURE a Sad Lívia.
Vstupné : symbolické 1 euro / osoba