Domovská stránka » Úvod do Yoga Trapeze®

Úvod do Yoga Trapeze®

Ak Ťa trápia bolesti chrbta, máš stuhnuté telo, potreboval/a by si spevniť brucho, stehná, ruky, a zároveň uvoľniť stres…a už by si s tým chcel/a niečo urobiť, ideálne s ľahkosťou, príjemne a zábavne, pozývam Ťa vyskúšať Yoga Trapeze®:
👍Rýchlo uľavuje od bolestí chrbta vďaka trakcii
😇Redukuje stress
🤸‍♂️Zvyšuje flexibilitu
💪Buduje silu
….príjemne, ľahko, zábavne😃
….v nádhernom novučičkom seminárnom centre v permakultúrnom bio Sade Lívia v Kolíňanoch pri Nitre
Čím je výnimočná Yoga Trapeze®?
Ľudí často priláka k Yoga Trapeze práve instantná trakcia chrbtice, keď behom niekoľkých minút visenia dole hlavou pocítia úľavu od bolestí chrbta. Ako? Množstvo aktivít môže spôsobiť bolesti chrbta, ale koreň problému je skoro stále rovnaký: stlačenie – kompresia. Keď sú stavce stlačené jeden na druhom, často to dráždi alebo pricvikne nerv. Môžeme sa masírovať, saunovať, liečiť celý deň, ale v prvom rade potrebujeme vytvoriť viacej miesta medzi stavcami v našej chrbtici. Pre niekoho je to úplne prirodzené a jednoduché – zavesiť sa dole hlavou, niekto musí pozberať všetku svoju odvahu, ale kto sa odhodlá, veľmi rýchlo konvertuje.
Zhrbený chrbát spôsobený hodinami sedenia za počítačom či volantom, kojenia či kopca starostí si žiada kompenzáciu. A práve pasívne záklony sú ďalším výrazným benefitom Yoga trapeze, kde s oporou slingu môžme ísť bezpečne hlbšie do záklonu a otvorenia hrude.
Čo chýba v klasickej joge a ponúka naviac Yoga Trapeze je funkčný ťah a budovanie sily zovretia rúk.
Okrem týchto špecifických benefitov pon Trapeze yoga rovnako ako klasická joga na podložke rozvíjanie flexibility, budovanie sily celého tela a uvoľnenie fyzické, emocionálne aj mentálne. To všetko trošku odlišným spôsobom, raz vo vzduchu s celým telom, inokedy len s nohami, inokedy s rukami…príjemne, ľahko, zábavne.
Záverečná relaxácia v slingu je poslednou čerešničkou na torte.
Yoga Trapeze môže slúžiť ako komplexná rutina rozvíjajúca silu, flexibilitu a uvoľnenie, zahŕňajúca predklony, záklony, rotácie, otváranie panvy, posilovanie brucha, rúk, odbúranie stresu…alebo môže slúžiť ako doplnok klasickej jogovej praxe či iného cvičenia.
Vhodná je pre začiatočníkov aj pokročilých.
Kedy: 7.5.2021 18:00-20:00
Kde: Sad Lívia, Čerešňová 596/75 A, 951 78 Kolíňany www.sadlivia.sk
https://goo.gl/maps/Yz2Jza7pFGTaZEebA
Príspevok: 20€
V cene: lektorné, prenájom priestoru, zapožičanie profesionálneho Yoga Trapeze® od Yoga Body (www.yogabody.com), občerstvenie
Čo si priniesť: pohodlné oblečenie, karimatku
Počet miest limitovaný na 6!!! Možnosť zdieľať dopravu.
Info a prihlasovanie: Vika 0917133936, vikina001@yahoo.com, fb: priya yoga nitra, instragram: priyayoganitra
O lektorke
Viktória Kurpiel – certifikovaná inštruktorka Yoga Alliance RYT 500 a Yoga Trapeze® priamo u jeho stvoriteľa Yoga Body. Študovala v Indii, Francúzsku, Španielsku, vyučovala v Japonsku, na Kanárskych ostrovoch a doma na Slovensku.
Joge sa venuje od 2007, keď ju ochutnala počas výskumu v Indii, a odvtedy ju sprevádza. Srdcovkou je klasická Šivananda joga, Shakti joga pre ženy prepletená tancom a najnovšie Yoga Trapeze.