Domovská stránka » Po červenej domov – premietanie filmu s diskusiou 12.6.2022

Po červenej domov – premietanie filmu s diskusiou 12.6.2022

Sad Lívia v spolupráci s rodinou Mazancovcov a filmárom Adamom Lisým Vás, všetkých dobrodruhov, srdečne pozývame
12.6.2022 o 17:00 na živé premietanie dokumentárneho filmu „Po červenej domov“ (800km cez hory s troma deťmi) po ktorom bude nasledovať diskusia o tomto dobrodružstve 🎙.
Vstupné pre dospelých je odporúčané na 3-5 Eur
Pre deti: dobrovoľné
——-
Akciu sme pôvodne mali naplánovanú na mesiac apríl, ale kvôli chorobe sme ju presunuli na jún. A vlastne je to tak možno aj lepšie, ako motivácia, ako sa dá stráviť čas možno aj počas letných prázdnin.
——
Viac o spolupráci:
Spolupráca je tak trochu živelného charakteru. S Mazancovcami sme sa stretli spolu s našimi deťmi na Sninských rybníkoch, kde si dávali pauzičku na jednej z ich cyklo ciest, spolu s deťmi „vo vakoch i na bicykloch“ a už tam som si povedala, že by bolo pekné sa s nimi ešte niekedy stretnúť, možno aj u nás.
Viac o filme:
Aj neúspešný prechod Cesty hrdinov SNP môže byť úspešnou cestou za poznaním a putovaním. Priskočte na karičky k Evit a Jančimu a spolu so Stankom (2r.), Kolomankom (4r.) a Jankom (6r.) sa vydajte na 2 mesačné putovanie (najmä) po červenej značke až domov… bude to o veľkých plánoch, o chladných nociach, veľmi pomalom tempe, užívaní si prítomnosti, ufúľaných deťoch, úžasných ľuďoch, krásnom Slovensku, varení na ohni, minimalizme, pokore, putovaní, upratovaní si vlastných hodnôt, pote, nervoch, eufórii a životnom spomalení… bude to o ceste a deťoch, ktoré učia nás dospelákov ako žiť!