Domovská stránka » Kurz divokých a jedlých rastlín

Kurz divokých a jedlých rastlín

Toho roku po druhý krát sa u nás bude konať kurz divokých a jedlých rastlín s Bartekom. 25.5. od deviatej hodiny

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac alebo sa prihlásiť. Napíšte priamo jemu(info@divoke.sk, 0950455769, FB: divoké jedlé rastliny).

Na fb je vytvorená aj udalosť: https://www.facebook.com/events/382078352590705/. Ak by ste tento dátum nemohli, víkendoviek, jednodňových seminárov bude toho roku od neho viac, po celom Slovensku, treba sa opýtať. V skratke o náplni seminára priamo od Barteka: Na víkendovkách a celodňových seminároch sa nielen budeme prechádzať po prírode a ochutnávať rastliny, ale si aj spravíme zelené „divoké“ smoothies, „divokú“ nátierku, ktorú zjeme so žaluďovým kváskovým chlebíkom, poviem viac o spracovaní bylín, ako spraviť tinktúry, oleje, bylinkové šampóny, zubné pasty, dezodoranty či mastičky – na viacerých seminároch si ich aj spolu spravíme a každý si odnesie domov svoj výrobok.
Popis:
Chcete sa dozvedieť, čo všetko môžete jesť v prírode vôkol nás?
Príďte na spoločnú prechádzku a spolu sa napasieme na lúkach a v lese. Ukážem, ktoré rastliny môžme jesť na surovo, ktoré skôr po uvarení a ktoré sú jedovaté.
Viete ktoré stromy majú jedlé listy a kvety, a ktoré ich majú práve naopak jedovaté? Viete, že už začiatkom apríla nájdeme prvé vynikajúce plody na našich stromoch?
Viete, ktoré z „burín“ sú najchutnejšie a ako si ich nezameniť s podobnými jedovatými rastlinami?
Príďte a na všetky otázky dostanete odpoveď.
Jar je najlepším obdobím na zapojenie mladých čerstvých zelených rastlín do nášho jedálnička. Je to čas, keď nám ešte v záhradke zelenina nerastie, navyše nie každý má záhradku, ale príroda nám už od skorej jari ponúka množstvo vynikajúcich jedlých rastlín. Navyše všetko zadarmo, len treba vedieť, čo zbierať. Sú to zároveň jedny z najliečivejších rastlín, takže ako vravel Hipokrates: „Nech je jedlo Vaším liekom a lieky nech sú Vašim jedlom.“ (samozrejme lieky v zmysle „liečivé rastliny“).
Ceny väčšej časti akcií sú založené na dobrovoľnom príspevku – Vy sami môžete darovať lektorovi koľko budete chcieť a tak rozvíjať svoju štedrosť. Avšak niektoré akcie obsahujú tiež organizačný poplatok, viac po emailovom prihlásení: info@divoke.sk
Pár slov o lektorovi:
Ing. Bartek Dobrodej Krzewiński – Poliak, etnobotanik, milovník prírody, vyštudovaný lesník a ochranár prírody, lektor kurzov o divokých jedlých a liečivých rastlinách, ktorým sa venuje už od detstva, napísal o nich aj diplomovku, 6 rokov robí prednášky, kurzy, semináre, vikendovky na Slovensku, momentálne dokončuje knihu a verí, že ju vydá v júni.
Po precestovaní 50 krajín pred 7 rokmi prišiel na Slovensko a zamiloval sa do tejto nádhernej krajiny. Desať rokov strávil v škandinávskej tajge, ktorú nosí stále v srdci, až jedného dňa v tajge pochopil, že jeho poslaním je spájať ľudí so svetom prírody a že má prísť a učiť o bylinkách na Slovensko. Tu stretol aj svoju ženu, majú spolu 2 nádherné dcérky. Žijú zatiaľ na Liptove, ale chystajú sa vrátiť do Zaježovej.
Prihlášky a otázky:
info@divoke.sk, 0950455769, FB: divoké jedlé rastliny

Tešíme sa na stretnutie s Vami a bylinkami.