Domovská stránka » Koncert MiniaTOUR – Katarína Koščová a Daniel Špiner 20.6.2024

Koncert MiniaTOUR – Katarína Koščová a Daniel Špiner 20.6.2024

miniaTOUR  aj u nás
Katarína Koščová (spev)
Daniel Špiner (klavír)
Koncert v tieni stromov Sadu Lívia ekologického hospodárstva v Kolíňanoch
Dňa: 20.6..2024
Od: 19:00 – 21:00
Cena vstupeniek: 15Eur
Možnosť zakúpenia si vstupenky z predpredaja, alebo priamo na mieste.
V prípade dažďa sa koncert presunie do interiéru.
Prosíme Vás, kto sa chystáte, prídite aj 15-20 minút vopred, ak sa Vám dá.
V prípade pekného počasia si môžete so sebou doniesť deky alebo karimatky na sedenie.
Jedna speváčka a jeden klavirista. V prípade, že ide o dvojicu Koščová – Špiner, nik iný vám tam nebude chýbať. Žiaden veľký ansámbel, len dvaja interpreti a spolutvorcovia úplne stačia na to, aby sa dotkli diváka na tých najhlbších miestach. Na koncertoch Katky a Dana sa smeje i plače, divák sa stáva svedkom a súčasťou intímnej výpovede, skutočného priateľstva, lyrického prežívania i spoločného humoru. Katka a Daniel budú nablízko, na dotyk. Takto sú najuveriteľnejší pre seba aj pre ostatných.
Katka:
„Toto je môj najobľúbenejší spôsob hrania, takto vo dvojici. Mám pocit, že vtedy vychádza to najlepšie z nás oboch. Najuvoľnenejšie, najslobodnejšie.“
Katarína a Daniel vydali v novembri 2023 nový album s názvom Krehkosť, ktorý celý vznikal v zrube pod Tatrami. Organicky, bez príprav, nahrávaný so všetkými ruchmi, špinou a životom naokolo. Výsledkom sú piesne o intimite, kráse ale aj bolesti, krehkosti a pominuteľnosti momentov, ktoré žijeme. Hudobná krehkosť zachytená bez príkras a filtrov. Základom minimalistických aranžmánov je klavír a spev, občas sa nenápadne ozve kontrabas, gitara a akordeón. V dvoch skladbách hosťuje český spevák a herec Ondřej Ruml.
Katarína má za sebou tiež úspešné koncerty s Geišbergovcami. Ako hosť pravidelne koncertovala s českou folkovou legendou Neřež. Zaspievala si s Danom Bártom, jazzovým AMC triom, swingovým Prešovským Dixielandom a mnohými ďalšími kapelami a interpretmi. Zhudobnila niekoľko textov Michala Horáčka, dva z nich – Štědrý večer, Přes most bez punčoch – sa stali súčasťou Horáčkovho projektu Český kalendář. Pieseň Štědrý večer naspievala Katarína ako duet s Vojtěchom Dykom.