Domovská stránka » Akcia organizátorov Starej Tržnice počas karantény pre bratislavčanov

Akcia organizátorov Starej Tržnice počas karantény pre bratislavčanov

Momentálne rozbiehame mini spoluprácu smer západ. Piatky pre Bratislavu.

Po celom Slovensku sú uzavreté Tržnice. Čo by teda nemuselo byť, všakáno….

A tak sa usporiadatelia Starej Tržnice v Bratislave, kde sme po sobotách predávali, rozhodli podporiť predajcov, a tým aj nás, milým, veríme že aj funkčným projektom.

Každý pondelok v spolupráci s pestovateľmi, chovateľmi, producentmi, ktorý po sobotách predávali v Starej Tržnici a spolu s organizátormi Starej Tržnice v Bratislave ponúkajú balíčky, ktoré si predplatíte, a v piatok, každý piatok, Vám ich v rámci Bratislavy dobrovoľníci privezú.

Mnoho ľudí, pestovateľov totiž malo predaj z Tržníc ako existenčnú vec!

Takže najbližší pondelok sledujte ponuku Starej Tržnice na fb. Budeme to zdieľať aj na našej fb stránke.
Funguje to tak, že každý pondelok sa zverejní aktuálna ponuka čerstvej zeleniny, a iných aj našich výrobkov vo forme daných balíčkov. Vy si do utorka večera vyberiete. Vopred zaplatíte. Farmári Vám to do štvrtka zabalia, prichystajú a v piatok (najbližší možný je 24.4.) Vám to dobrovoľníci Starej Tržnice dovezú domov)
Poprípade, až ste z Bratislavy, a mali by ste záujem o naše produkty, mimo balíčku, ozvite sa (0907222236 alebo ako fb správu, alebo na mejl: sadlivia@gmail.com), pošleme aktuálnu ponuku a 24. 4. by sme mali ísť po prvý krát ráno do Bratislavy.

Vsuvka a zároveň aj prosba na záver pre kompetentných.
Potravinová sebestačnosť je základ zdravej krajiny!
Verím, že v takej krajine žijeme, a chceme žiť.
Je preto nevyhnutné otvoriť, samozrejme za hygienických opatrení, brány tržníc domácim predajcom priesad, a zeleniny alebo ovocia. Aby ich práca nevyšla navnivoč.
Aby sme si ľudí, ktorí celú zimu, celý rok vopred mysleli na ostatných, ktorí sú v priamom spojení s pôdou, a teda Zemou, nezrazili na kolená do existenčných problémov a tým aj nás samých. Aby sme si nepílili konár pod vlastnými nohami. Ešte je čas. ….